Siilin Ratsastajat ry 22.4.2017
EQUIPE tietojärjestelmä: Viimeisin tuloslista 23.4.2017 lk. 8:52:
Luokka 1 - Koulu Helppo B:3 2009
Luokka 3 - Koulu Helppo B FEI lasten esiohjelma B 2015
Luokka 5 - Koulu Helppo A FEI lasten joukkueohjelma (2016)
Luokka 4 - Koulu Helppo A kenttäkilpailuohjelma n:o 6 2000/2009
Luokka 2 - Koulu Helppo B FEI lasten esiohjelma A 2015
Luokka 6 - Koulu Vaativa B:0 2009

Luokka 1 - Koulu Helppo B:3 2009 Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Avoin lapsiratsastajien mestaruuteen osallistuville, sekä ratsukoille, jotka eiv
23 ilmoittautuminen, 22 lähtöä, 6 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Jonna Bordi
Tuomari C: Riina Colliander
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Iidaliina KorhonenRoyal Roxana40,00 €152,5150,530368,864
 Savo Riders ryRoyal Diamond - Davignon I11 
2Elina MyyryläinenSir Edward F30,00 €141,5144285,564,886
 Golden Riders ryPin Rock's Black Velvet 147 - Effendi32 
3Helmi MoilanenValonkantaja20,00 €14713828564,773
 Kuopion Ratsastajat ryTuntematon Ori - Bazuun SWE 22 NF26 
4Iina-Lotta HämäläinenRonk20,00 €140,5137277,563,068
 Suonenjoen Vasama Riders ryTuntematon Ori47 
4Ella JykyläApris Etnologi20,00 €137140,5277,563,068
 Ähtärin Maastoratsastus ryDonaukaiser 121 - Penthagon DE ox63 
6Nea RissanenErica20,00 €136139,5275,562,614
 Iron Team Riders ry 74 
 
7Petra Tapanila-NokelainenVilto Vekara 135135,5270,561,477
 Siilin Ratsastajat ryVihi-Totti - Etu-Tahti89 
7Hanna RuokolainenKivarin Masurkka 131139,5270,561,477
 Kuopion Ratsastajat ryPonuveikko - Liising124 
9Laura LaukkanenTom Sunny 133,5136269,561,250
 Siilin Ratsastajat ryCapo di Valle98 
10Kiia SaarelainenPeikon Tuli 13813026860,909
 Siilin Ratsastajat ryÖrkki-Peikko - Vokun Viima513 
11Pinja SalmelaFloora's Farfadet 133,5132,526660,455
 Siilin Ratsastajat ryFrederiksminde Hazy Marvel 8 C - Ardnasillagh O'Flaherty 5 C912 
12Essi VoutilainenCitronas 131,5133,526560,227
 Siilin Ratsastajat ry 1110 
13Sanna MäkeläJosien 'fan Panhuys' 12613325958,864
 Kiuruveden Ratsastajat ryOtte 375 - Reitse 2721911 
14Emma KoponenKameja II 129,5127,525758,409
 Suonenjoen Vasama Riders ryCalliano - Dendijs1316 
15Mari KauppinenLootuksen Kukka 126,5130256,558,295
 Koljonvirran Ratsastajat ryMaranello - Lennon-Ryhti1813 
16Silja PartanenMorfeusz 127,5128,525658,182
 Siilin Ratsastajat ryTuntematon Ori1615 
17Kaisa VenäläinenCelius 128,5127255,558,068
 Siilin Ratsastajat ryAcke - Kanyl G1417 
18Jenni KauppinenKapo 12712725457,727
 Siilin Ratsastajat ry 1717 
19Eerika MononenPilven Piirtäjä 12812525357,500
 Ratsastusseura Pikadorit ryPilven Poika - Heros1519 
20Jenny ManninenJosien 'fan Panhuys' 123121,5244,555,568
 Kiuruveden Ratsastajat ryOtte 375 - Reitse 2722020 
21Anu HeikkinenHabana 10811322150,227
 Siilin Ratsastajat ry 2121 
22Julia OravainenMaatriks 000 
 Siilin Ratsastajat ry    
 Veera ManninenAvanti     
 Ratsastusseura Pikadorit ryLandacord - Elvis   
 
ylös

Luokka 3 - Koulu Helppo B FEI lasten esiohjelma B 2015 Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Ponimestaruus, sekä ratsukoille, jotka eivät osallistu muihin luokkiin
4 ilmoittautuminen, 4 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Riina Colliander
Tuomari C: Taru Hämäläinen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Renja HäkämiesCaramel Grey40,00 €171,5181352,558,750
 Siilin Ratsastajat ryTom O'Malley - Marul SU ox21 
2Noora TaskinenV.K. Niisku30,00 €17617134757,833
 Hurma Riders Maaninka ryBazuun SWE 22 NF - Hillfield Blue Peter12 
 
3Noora HämäläinenBill de Vere 17016733756,167
 Ratsastusseura Pikadorit ryCalissa's Idool NLD43 
4Santeri SorantaLuur II 17116233355,500
 Siilin Ratsastajat ryLaasik - Askar34 
 
ylös

Luokka 5 - Koulu Helppo A FEI lasten joukkueohjelma (2016) Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Avoin junioreiden mestaruuteen osallistuville (nivelsuitsitus)
6 ilmoittautuminen, 6 lähtöä, 2 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Riina Colliander
Tuomari C: Taru Hämäläinen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Veera ManninenColibri50,00 €19918138063,333
 Ratsastusseura Pikadorit ryCasanova - Premium12 
2Essi VoutilainenCasador40,00 €181,5187,536961,500
 Siilin Ratsastajat ry 31 
 
3Salla-Mari TuorilainenEl' Roy 183,5169,535358,833
 Iisalmen Ratsastajat ryEltor - Lwowek23 
4Sara NiskanenCarafe La 176,5167343,557,250
 Kiuruveden Ratsastajat ryCarano - Stanford SWE 8944 
5Anna PitkänenKapo 174166,5340,556,750
 Siilin Ratsastajat ry 55 
6Elina ToivanenTarpan II 173164,5337,556,250
 Siilin Ratsastajat ryPreferans - Ogon66 
 
ylös

Luokka 4 - Koulu Helppo A kenttäkilpailuohjelma n:o 6 2000/2009 Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Suomenhevosten mestaruus,sekä ratsukot, jotka eivät osallistu muihin luokkiin
17 ilmoittautuminen, 17 lähtöä, 5 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Paula Lempinen
Tuomari C: Taru Hämäläinen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Emmi VäisänenRokki-Vaari50,00 €15415831265,000
 Kuopion Ratsastajat ryTotemi Rok - Kihin-Muisto32 
2Cia NiukkanenL'Mariaci40,00 €152,5157,531064,583
 Pohjois-Karjalan UrheiluratsasEssen - Lorman xx53 
3Tarja LehtoAnka IV30,00 €155154,5309,564,479
 Equestrian Team Diamond ryArhippos - Gindo Lva24 
4Jaana SeppänenVictory Day20,00 €150,5158,530964,375
 Suonenjoen Vasama Riders ryVintas - Figaro71 
5Eeva RönkköMikupas20,00 €152,5153,530663,750
 Kiuruveden Ratsastajat ryMikker - Etu-Tahti56 
 
6Jenni KorhonenCevin 156149,5305,563,646
 Siilin Ratsastajat ryCarry's Son - Premium110 
7Johanna AlvejärviHarmonija 150,5154,530563,542
 Hurma Riders Maaninka ryHermess - Sanco74 
8Elina PiekiäinenCameron IV 154149,5303,563,229
 Hurma Riders Maaninka ryCarry's Son - Diskor310 
9Elina KorhonenJakke-Jäyhä 149,5152,530262,917
 Equestrian Team Diamond ryLorentso - Vilttari107 
10Anni ImmonenHopeamyrsky 149151,5300,562,604
 Golden Riders ryA.T. Ukko-Myrsky - A.T. Vinski118 
11Tiina KajanusHaikamu 15014929962,292
 Kuopion Ratsastajat ryHermeli - Kihin-Muisto912 
12Mirkka KurkiRadzi 147,5149296,561,771
 Pohjois-Karjalan UrheiluratsasRubinstein Star - Vystrel1212 
13Johanna AlvejärviPimijä 143150,5293,561,146
 Hurma Riders Maaninka ryTino - Viltter149 
14Sanni NiiranenHennylän Ruska 144,5143,528860,000
 Kiuruveden Ratsastajat ryHelinän Ari - Liipan-Lukko1314 
15Ella YlitaloRas Trent 13613927557,292
 Keurusseudun Ratsastajat ryRoi du Ballet 82 - Rookery Full Moon1515 
16Heidi Tikanmäki-KärnäFlick II 135,5132267,555,729
 Equestrian Team Diamond ryFuks - Dinaar1616 
17Laura VenäläinenMattilan Heppuli 12812825653,333
 Siilin Ratsastajat rySanteri Dahlia - Johto-Tähti1717 
 
ylös

Luokka 2 - Koulu Helppo B FEI lasten esiohjelma A 2015 Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Avoin nuorille hevosille, sekä ratsukoille jotka eivät osallistu muihin luokkiin
11 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Paula Lempinen
Tuomari C: Tiina Kajanus
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Riikka KuosmanenLady Kiahan Baroness40,00 €179,5178,535868,846
 Siilin Ratsastajat ryLondon Baron - Grand Canyon12 
2Kitta HyttinenLapinjärvi Sabroso30,00 €17518035568,269
 Kuopion Ratsastajat ryShowdancer - Rathenow21 
3Emma JulkunenNuestron Agu20,00 €170163,5333,564,135
 Suonenjoen Vasama Riders ryMistaka Sunny Boy - Royal Borealis33 
 
4Satu KosunenLorenza 162,5160322,562,019
 Kuopion Ratsastajat ryCagliostro 161 - Quidam's Rubin44 
5Anni ImmonenBelzarah 158,5155,531460,385
 Golden Riders ryBelissimo M - Jazz Time55 
6Celina VirtanenKallioharjun Miranda 15515531059,615
 Suonenjoen Vasama Riders ryDonaukaiser 121 - Dovod66 
7Anni SedergrenBasso 153,5152305,558,750
 Suonenjoen Vasama Riders ryBabilonas - Westpoint Star78 
8Pinja SaarelaReimond 14615329957,500
 Kuopion Ratsastajat ryRom xx RUS - Tuntematon Ori87 
9Eeva VänskäRamstedt 141,5138,528053,846
 Savon Tahti ryRigoletto - Kraver ex Graver109 
10Juulia KettunenHabana 14213427653,077
 Siilin Ratsastajat ry 910 
11Jenna KosonenJe t'aime C 135131,5266,551,250
 Joensuun Ratsastajat ryJetset-D 145 - Indurain1111 
 
ylös

Luokka 6 - Koulu Vaativa B:0 2009 Alustava
Siilin Ratsastajat Ry:n 2-tason koulukilpailut 22.4.2017
Itä-Suomen aluehallimestaruus 2017
Seniorimestaruus, sekä ratsukot, jotka eivät osallistu muihin luokkiin
13 ilmoittautuminen, 11 lähtöä, 3 Sijoittuu
Palkinnot
Pj. tuomari: Taru Hämäläinen
Tuomari H: Tiina Kajanus
Tuomari C: Paula Lempinen
 
SijaRatsastajaHevonenPalkintoHCYhteensäProsentti
 SeuraSuku 
1Emmi VäisänenMartha60,00 €127,5132259,564,875
 Kuopion Ratsastajat ryThe Breas My Mobility - Bayus21 
2Elina KorhonenLapinjärvi Roseno50,00 €129123,5252,563,125
 Equestrian Team Diamond ryRosenstolz 127 - Adriano15 
3Tiina DahlgrenCreston40,00 €126125,5251,562,875
 Koljonvirran Ratsastajat ryCranach - Drosselklang II33 
 
4Krisse KoikkalainenFlamant Noir 125,5124249,562,375
 Siilin Ratsastajat ryFiance Noir 135 - Trofι54 
5Janina KarinenNoble Dark Agent 122,5122,524561,250
 Ratsastusseura Hakkapeliitat-7 67 
6Jonna BordiDalaman 118,5126244,561,125
 Kuopion Ratsastajat ryImpuls - Five Star Camp xx72 
7Jonna BordiDonnacillo 126116,5242,560,625
 Kuopion Ratsastajat ryDuendecillo P 139 - Romanus Z 7138 
8Heidi LeiniäinenRonalds 118,5123,524260,500
 Jyvässeudun Ratsukot ryRover75 
9Krista TurunenDiamant Noir 115,5116,523258,000
 Liperin Ratsastajat ryFiance Noir 135 - Fair Play BRD 9798 
10Riikka-Mari HelverantaDominic(Dragun) 114,5114,522957,250
 Kuopion Ratsastajat ryDohodcivij - Gamid1011 
11Linda HuttunenKvinta III 11011622656,500
 Koljonvirran Ratsastajat ryKongo - Vintas1110 
 Tero KortelainenWeltzim     
 Liperin Ratsastajat ryWeltcup BRD 78 - Barjer   
 Kitta HyttinenCarisma d'Aro     
 Kuopion Ratsastajat ryCasir Ask - Tuntematon Ori   
 
ylös

Equipe - Datasystem för ridsport